Bo grunt to dobrze zacząć dzień

20151113_101506.1

Dzisiejszy mój wpis poświęcę bardzo ważnemu zagadnieniu, jakim jest śniadanie. Jest to podstawowy posiłek, który daje nam energię na resztę dnia. Bardzo wiele osób pomija go, tłumacząc się brakiem czasu bądź apetytu. Zaspani, w pośpiechu biegną do pracy czy szkoły. Często wypijają kawę na pusty żołądek, co jest bardzo złym nawykiem. Tak naprawdę jeśli kolację zjemy o rozsądnej godzinie, to rano powinniśmy obudzić się głodni i wypoczęci, gdyż układ trawienny zdążył zregenerować się podczas snu. Po tym odpoczynku potrzebny jest mu impuls, który na nowo pobudzi go do działania. I takie zadanie ma właśnie pierwszy posiłek. Jest motorem napędowym. Dlatego powinniśmy zjeść go do 30 min. po przebudzeniu. To właśnie o tej porze możemy pozwolić sobie na więcej, szczególnie jeśli chodzi o węglowodany. Istnieje bowiem większe prawdopodobieństwo, że organizm zdąży je spalić do końca dnia. Śniadanie powinno być więc dobrze skomponowane, by dać nam siłę na dalsze zmagania z codziennością. Pewne badania, zapewne amerykańskich naukowców, donoszą, iż osoby, które rano znajdują czas na posiłek, rzadziej sięgają później po niezdrowe przekąski. O poranku, w zaspaniu i rozkojarzeniu nie czujemy potrzeby jedzenia. Dopiero w południe odczuwamy wilczy apetyt i mamy ochotę rzucić się na górę pączków. Nie możemy więc doprowadzić do takich ataków głodu. Wszystko należy dozować z umiarem. Jeśli faktycznie nie mamy apetytu, warto chociażby zjeść jakiś owoc, czy wypić koktajl warzywny. Witamin nigdy za wiele. Dostarczajmy ich naszemu organizmowi jak najwięcej. Zachęcam jednak do zjadania pełnych, wartościowych posiłków. A moc będzie z Wami. Warto zatem wstać te 15 minut wcześniej by skomponować zestaw idealny dla siebie.

W moim przypadku była to jajecznica z dodatkiem kiszonego ogórka, w towarzystwie  sałatki na bazie rukoli i pomidorków cherry, podawana z kanapką z pełnoziarnistej bułki i twarożkiem oraz świeżo wyciskany sok z marchewki, pomarańczy i grejpfruta.

20151113_101317.1

Do sporządzenia soku przygotuj:

  • 2 marchewki
  • 1 pomarańczę
  • 1 grejpfruta

Wszystkie składniki wrzuć do sokowirówki. Urządzenie to jest dla mnie odkryciem stulecia. Dzięki niemu możemy komponować soki według własnego uznania i upodobań. Fantastiko. Wybieramy nasze ulubione składniki i robimy z nich wymarzoną mieszankę. Do dzieła. Kto rano wstaje … ten je dobre śniadanie 😉

 

20151113_101250.1

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.