Lokalny Rolnik – czyli jak łatwo zdobyć lokalne produkty od sprawdzonych dostawców

Po mojej ostatniej wizycie na Blogeriada Fest, zainteresował mnie pomysł kupowania lokalnie, bezpośrednio od sprawdzonych dostawców. Zważywszy na to, że stawiam na jakość produktów, idea ta jest mi szczególnie bliska.
W Krakowie i okolicy coraz więcej osób kupuje u Lokalnego Rolnika.  Myślę, że i pora na mnie 😉 Pomysłodawcy stawiają na lokalnych dostawców, którzy nie dodają do swych  produktów chemii. Platforma internetowa „Lokalny Rolnik” jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy się zarejestrować i wybrać punkt odbioru, do którego jest nam najbliżej. Potem system wpuszcza nas do e-sklepu, a tam wybieramy już  spośród ponad 2.000 produktów. Wszystkie od sprawdzonych, lokalnych  rolników. Kupując, mamy gwarancję, że żywność jest zdrowa i pozbawiona  chemicznych dodatków.

Do Lokalnego Rolnika można zadzwonić i dopytać. Ewa, która koordynuje Lokalnego Rolnika w Krakowie, wciąż rozmawia z  nowymi Dostawcami i weryfikuje tych, którzy chcą dołączyć do programu.  Dodatkowo rolnicy nie są anonimowi. W sklepie do każdego znajdziemy  numer telefonu, bez problemu można więc zadzwonić i zapytać. Kiedy już zamówimy wszystko, co chcemy, system przekieruje nas do  płatności. Wtedy każdy rolnik wie, ile produktów musi dowieźć, a punkty odbioru znajdują się m.in. w Krakowie na Kurdwanowie, aż po Bronowice (30  lokalizacji) oraz w Wieliczce, Skawinie, Niepołomicach, Zielonkach,  Zabierzowie, Miechałowicach, Mogilanach i w Chrzanowie.

Co można kupić  za pośrednictwem Lokalnego Rolnika? Warzywa i owoce z  upraw ekologicznych i tradycyjnych,  mięso i wędliny bez polepszaczy smaku i konserwantów, ryby karmione robaczkami a nie sztucznymi paszami, ze sprawdzonych stawów hodowlanych, tradycyjny nabiał – pyszne twarogi, masełka wiejskie, serki, jogurty bez cukru, mleko od krowy, produkty kozie, wiele dobrych produktów z małych mleczarni, których nie spotkasz na co dzień w sklepie. W ramach Lokalnego Rolnika sprzedawane są także jajka od kur, które karmione są zbożami i kukurydzą i mają wolny wybieg, soki tłoczone, chleb wyrabiany na prawdziwym zakwasie, słodycze bez cukru ręcznie robione, domowe makarony, pyszne pierogi i krokiety jak u babci i wiele innych produktów bezcukrowych, bezglutenowych, czy wegańskich.

Poza codzienną działalnością Lokalny Rolnik bierze też udział w wielu akcjach, jak na przykład wcześniej wspomniana, Blogeriada Fest. Dzięki nim możemy popróbować większości serwowanych smakołyków. Po takiej degustacji jesteśmy w stanie wybrać te produkty, które najbardziej przypadły nam do gustu i później z pełną świadomością zamówić je przez portal. Pamiętajmy „Jesteśmy tym, co jemy”. Postawmy na jakość i wartościowość, a wyjdzie nam to na zdrowie 😉

W Krakowie z platformy korzysta już wiele tysięcy osób, znajdziesz tam ponad 2000 zdrowych produktów od 52 dostawców.
Już dziś możesz dołączyć do najbliższej grupy zakupowej w twojej okolicy na www.lokalnyrolnik.pl

PS Jeśli dotarłeś/aś do tego momentu, oznacza to, że zaciekawiła Cię idea kupowania zdrowej i lokalnej żywności. Tym samym zasługujesz na nagrodę. A jest nią kupon zniżkowy na zakupy w portalu Lokalny Rolnik .
Popróbujcie tych smakołyków, a na pewno nie będziecie żałować 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.