Z serii jadalne kwiaty

20160306_153206.1

Wiele razy słyszałam o jadalnych kwiatach. Coraz częściej używane są nie tylko do dekoracji, ale także jako jeden ze składników posiłków. Mam zamiar je wykorzystać, jednak uczynię to w przyszłości, przy innej okazji.  Dzisiaj postawiłam na niekonwencjonalne rozwiązanie, czyli stworzenie bukietu ze składników spożywczych. Przyznacie, że efekt wyszedł imponujący. Może to być świetny, oryginalny prezent dla Pań z okazji ich dzisiejszego święta. Do skomponowania takiego bukietu potrzebne są zaledwie 3 składniki. Panowie zabieramy się do pracy…

Przygotuj:

  • 5 małych pomidorków daktylowych
  • ok. 1/2 kostki sera feta (może być też serek śmietankowy)
  • szczypiorek
  • wykałaczki
  • wstążkę do dekoracji

Do dzieła:

Pomidorki umyj, osusz, a następnie natnij na krzyż, nie przecinając do końca. Serek ugnieć widelcem lub zblenduj na gładką masę. Nadziewaj pomidorki serkiem (muszę przyznać, że jest to dość żmudna praca i wymaga nieco wysiłku by zachować walory estetyczne, ale warto). Od strony nierozciętego końca pomidora wbij wykałaczkę, mniej więcej do połowy. Na wystający koniec nadziej szczypiorek. Wszystko zwiąż dekoracyjną wstążką. Panie padną z wrażenia. Panowie postawcie na oryginalność i fantazje, a na pewno zostaną docenione.

20160306_153012.1

Z okazji Dnia Kobiet chciałam złożyć wszystkim Paniom najlepsze życzenia. Dużo wytrwałości w dążeniu do realizacji postawionych sobie celów. Rozwijania swoich pasji i czerpania z nich przyjemności. Samych przychylnych ludzi wokół siebie. Optymizmu i uśmiechu na co dzień. Bo śmiech to zdrowie 😉  A aktywność fizyczna niech będzie frajdą,  a nie przykrym obowiązkiem.

A teraz koniec siedzenia przed laptopem, pora na trening. Samo się nie zrobi!!!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.